Serwis Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie

Witamy w serwisie Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie

Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie działa wyłącznie na rzecz Mieszkańców Szczecina. Osoby mieszkające w innych miejscowościach powinny zwrócić się o pomoc do rzecznika konsumentów w swoim powiecie.

Do zadań Biura należy m.in. udzielanie porad prawnych oraz występowanie do przedsiębiorców na rzecz ochrony interesów konsumentów.

Uwaga! Konsumenci mogą liczyć na wystąpienie ze strony Rzecznika po samodzielnym wyczerpaniu drogi reklamacyjnej, przy czym osobom potrzebującym takiego wsparcia, Rzecznik może pomóc również w sporządzeniu reklamacji, odstąpienia od umowy czy innego pisma. Szczegółowe informacje co do zakresu działalności Rzecznika można znaleźć pod poniższym adresem.

Działania Rzecznika zmierzają do polubownego zakończenia sporów. Rzecznik nie może rozstrzygać sporów w sposób wiążący dla stron.

Rzecznik nie jest rzeczoznawcą ani nie dysponuje wiedzą specjalistyczą z zakresu funkcjonowania poszczególnych towarów i urządzeń. Listę rzeczoznawców prowadzi Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Szczecinie, można ją znaleźć pod tym adresem.

Aby uzyskać pomoc Rzecznika w sprawie, konsument powinien złożyć w Biurze wypełniony wniosek o udzielenie pomocy prawnej, wraz z załącznikami (wniosek dostępny jest bezpośrednio w biurze, a także do pobrania pod tym adresem).

WNIOSEK O POMOC PRAWNĄ

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych/ RODO w Urzędzie Miasta Szczecin znaleźć można pod tym adresem.

Szczegółowy zakres działalności rzecznika


Bezpłatne szkolenie ONLINE organizowane przez UKE

2021/10/05 13:27

Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach online organizowanych przez UKE.

czytaj dalej

Oszuści nie śpią. Bądź czujny. Nowy sposób wyłudzenia pieniędzy na portalach sprzedażowych i aukcyjnych.

2021/10/04 10:39

Niniejszy wpis ma na celu przestrzec Państwa przed wątpliwymi transakcjami zawieranymi na różnych portalach sprzedażowych czy aukcyjnych a także wskazać drogi dochodzenia swoich roszczeń. Musimy być czujni, gdyż oszuści są ciągle o krok przed nami a ich kreatywność niestety nie maleje.

czytaj dalej