Konsumersi.pl

Jest nam niezwykle miło poinformować Państwa, że Fundacja Konsumentów uruchomiła nowe narzędzie służące pomocy konsumenckiej - serwis Konsumersi.pl

Nowy serwis internetowy ​​​​umożliwia zarejestrowanym konsumentom szybkie, przyjazne i bezpłatne zgłoszenie do firmy spornej sprawy. Przedsiębiorca otrzymuje powiadomienie z serwisu o nowym zgłoszeniu od konsumenta i może na nie odpowiedzieć. Konsument może zdecydować o jednoczesnym upublicznieniu sprawy – wtedy zarówno treść sprawy, jak i odpowiedzi firmy, są widoczne dla użytkowników Internetu. Zgłoszenie sprawy poprzez nasz serwis nie wymaga wiedzy prawniczej i zajmuje tylko kilka minut.

Mamy nadzieję, że nowe narzędzie wspierające proces dialogu pomiędzy konsumentem a przedsiębiorcą, ułatwi także pracę rzeczników konsumentów.
 
Fundacja Konsumentów to niezależna organizacja konsumencka, która powstała w 2013 roku. Naszą misją jest wzmocnienie pozycji konsumentów oraz umożliwienie im podejmowania świadomych decyzji, które odpowiadają ich rzeczywistym potrzebom. Naszym sztandarowym projektem była Infolinia Konsumencka, w ramach której w latach 2015-2021 udzieliliśmy ponad pół miliona porad prawnych. Ponad 90% osób uznało poradę otrzymaną od naszych prawników za pomocną w rozwiązaniu ich problemu, a o wysokich kompetencjach zespołu było przekonanych aż 95% konsumentów (dane z niezależnego badania satysfakcji). Fundacja Konsumentów jest członkiem trzech międzynarodowych organizacji, które zrzeszają wybrane organizacje konsumenckie na całym świecie.

15.09.2023