Porady RF i RPO dla „frankowiczów"- 27.02.2017r. w Urzędzie Miasta

„Masz kłopot z kredytem „frankowym"? Dowiedz się, co możesz zrobić!" - pod takim hasłem Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Rzecznikiem Finansowym organizują dyżury eksperckie w terenowych placówkach RPO.

 Kredyty „frankowe" spędzają sen z powiek wielu ludziom. W wielu tych umowach znajdują się klauzule, które są niejasne, niejednoznaczne i nieczytelne dla klientów. Dlatego niektóre z tych klauzul można podważać jako niedozwolone. Ale do pomocy potrzeba prawników specjalizujących się w prawie bankowym.

 Dlatego, Rzecznik Praw Obywatelskich i Rzecznik Finansowy porozumieli się, by dzięki sieci Biur Terenowych Rzecznika Praw Obywatelskich porady ekspertów z Warszawy były łatwiej osiągane w całym kraju.

 W czasie spotkania będzie można zasięgnąć informacji, jakie działania Rzecznika Finansowego konkretnej sytuacji wchodzą w grę i jak może wyglądać jego pomoc, jeśli zainteresowany zdecyduje się na skierowanie sprawy do sądu. Dlatego warto przynieść ze sobą np. umowę kredytową.

W Szczecinie Ekspert RPO (z Zespołu Prawa Administracyjnego i Gospodarczego) dostępny będzie 27 lutego 2017 r. (poniedziałek) w Urzędzie Miasta, plac Armii Krajowej 1 (wejście od strony ul. Odrowąża i ul. Felczaka- naprzeciwko wejścia do II Urzędu Skarbowego), pokój 57, od 16:00 do 20:00.

Miejsce spotkania zostało zmienione na salę Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie, mieszczącą się przy pl. Batorego 3.

03.01.2017