Światowy Dzień Konsumenta

15 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. W Polsce ten dzień obchodzimy od 1982 r. a obchody te zapoczątkował w dniu 15 marca 1962 roku John F.Kennedy, który przedstawił Kongresowi Stanów Zjednoczonych projekt ustawy o ochronie praw konsumentów.

W tym szczególnym dniu dokonujemy pewnego rodzaju rozliczenia i podsumowujemy specyfikę działalności Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w roku poprzednim.

2020 r. był rokiem szczególnym nie tylko pod względem zmiany naszego życia czy zmiany naszych zachowań oraz nawyków. Pandemia koronawirusa miała niebagatelny wpływ także na zakres kierowanych do naszego biura spraw.

Rzecznik Konsumentóww 2020r. udzielił pomocy prawnej ponad 17 tys. osobom w postaci porad ustnych (telefonicznych i osobistych) oraz pisemnych (poczta tradycyjna, email). Największą zmianą w 2020r. był fakt zmiany formy kontaktowania się z biurem. Konsumenci preferowali jako formę zgłoszenia sprawy, czy zapytania korespondencję e-mail.   

Z okazji obchodzonego 15 marca Światowego Dnia Praw Konsumenta, ERIF Biuro Informacji Gospodarczej i Stowarzyszenie Aquila zapraszają na konferencję on-line „ Konsument w dobie COVID-19”. W jej trakcie, eksperci opowiedzą o tym gdzie szukać darmowej pomocy prawnej i jak wykorzystać działalność Biura Informacji Gospodarczej w zakresie przydatności usługi „sprawdzenia firmy” podczas zakupów online, a także w jaki sposób zweryfikować informacje na swój temat w kontekście ochrony danych osobowych. 

Konferencja odbędzie się on-line 15 marca br. w godz. 10.00 – 14.00. 

Rejestracja odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza rejestracyjnego: https://erif.pl/kampanie/konferencja/

Korzystając z tej szczególnej okazji rzecznik konsumentów wraz z zespołem swoich pracowników, chciałby życzyć Wam, drodzy Konsumenci samych przemyślanych decyzji i trafnych wyborów a także rozsądku oraz rozwagi przy zawieraniu umów. Aby każda umowa i każdy zakup przynosił radość oraz satysfakcję i nie był źródłem żadnych problemów konsumenckich.

12.03.2021