Naczynia i bioharmonizery sprzedawane na pokazach - informacja o pozwach

Miejski Rzecznik Konsumentów występuje do sądu w imieniu szczecińskich konsumentów, których odstąpienia od umowy złożone w ciągu 10 dni od zakupu zostały uznane za nieskuteczne.

Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie kieruje powództwa przeciwko poznańskiej spółce Eco-Vital, która zaprasza starsze osoby na pokazy "naczyń trzeciej generacji", podczas których dochodzi także do zawierania umów kupna-sprzedaży. Cena towaru wynosi nawet kilka tysięcy złotych, zaś klienci dopiero po jakimś czasie orientują się, jakie zobowiązanie na siebie przyjęli.

Próbują zatem zwrócić zakupiony towar, ale jest już za późno. Powód? Do transakcji doszło w lokalu przedsiębiorstwa, a nie poza nim. Przynajmniej tak twierdzi sprzedawca. O tym, czy zakupy dokonane na pokazie zorganizowanym w wynajętym przez firmę pomieszczeniu stanowią zawarcie umowy poza lokalem przedsiębiorstwa, czy też w jego lokalu, orzeknie szczeciński sąd. Od jego wyroków zależeć będzie, czy konsumentom przysługiwać będzie prawo do zrezygnowania z zakupu w ciągu 10 dni.

O sprawie w dniu dzisiejszym poinformował także portal Radioszczecin.pl.

26.02.2014